Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 17.10.2017 | Rubrika: Politika
Bolsevici

Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) by se podle průzkumů volebních preferencí mohla v letošních volbách dostat do Poslanecké sněmovny. Průzkumy populistické a protievropsky naladěné straně Tomia Okamury přisuzují zisk více než deseti procent hlasů. Okamurovu stranu k úspěchu žene populismus a strach z migrační krize. Předvolební hesla SPD pak slibují boj za „slušné lidi“. V posledním měsíci se ale vynořily pikantní informace ohledně dvojice Okamurových kandidátů, které vrhají pochybnosti zejména na autentičnost jednoho bodu programu SPD, a sice boji proti lichvě a zadlužování. ParlamentníListy.cz si na ně posvítily.

SPD podnikatele Tomia Okamury vytáhla v letošní předvolební kampani těžký kalibr hned na několika frontách. „Peníze slušným, ne parazitům,“ křičí do českých luhů a hájů předvolební plakáty Okamurovy strany hrající na v Česku stále vděčnou notu „nepřizpůsobivých spoluobčanů“. Kromě obrany tradičních hodnot, manželství muže a ženy hlásá SPD i referendum o vystoupení z Evropské unie a obranu Evropy před údajnou „řízenou islamizací“.  

Jedním z nosných témat Okamurovy SPD je i boj proti lichvě a řízenému zadlužování českých občanů prostřednictvím nejrůznějších spotřebitelských úvěrů či nebankovních půjček. Jenže právě zde může být ukryt pomyslný čertík celého hnutí. Zdá se, že si právě v této věci Tomio Okamura sám naběhl na vidle. SPD má totiž na svých kandidátkách hned dva straníky, kteří se poskytováním rychlých nebankovních půjček živí a de facto tak přispívají k zadlužování svých spoluobčanů.

Jedním z nich je lídr kandidátky SPD v Pardubickém kraji Jiří Kohoutek. Druhou takovou osobou pak šéfka brněnské SPD Lucie Šafránková, která v jihomoravské metropoli za stranu kandiduje na druhém místě.  

Informaci o Kohoutkově – z morálního hlediska problematickém – druhu obživy informoval před více než týdnem server Manipulatori.cz. Jiří Kohoutek z obce Horní Jelení má na kandidátce v kolonce profese napsáno „živnostník“. Kohoutek je ale dle volně dostupných informací vlastníkem polovičního podílu ve společnosti Time Financial CZ, jejíž podnikatelskou působností je poskytování rychlých půjček. Ve firmě, která se chlubí tím, že poskytuje „nejrychlejší hotovostní půjčky“, zároveň působí jako jednatel.

Zajímavé je, že v současné době je většina webových odkazů, informujících o Kohoutkově podnikání, nedostupná. Že by před volbami narychlo zametal stopy? Odpověď na tuto – spíše řečnicky položenou – otázku necháváme na individuálním posouzení čtenáře. Jisté ovšem je, že na internetu lze dohledat i případy konkrétních osob, vůči kterým drží Kohoutkova firma pohledávky. Vůči tomuto pánovi například disponuje pohledávkou přesahující výši 40 tisíc korun. Podobnou částku Kohoutkova firma vymáhá i z této paní. Oba jmenovaní dlužníci jsou z Pardubic.   

BOJ PROTI LICHVĚ JE JEDNÍM Z BODŮ PROGRAMU SPD:

Oproti Kohoutkovi, šéfka brněnské SPD Lucie Šafránková v byznysu s půjčkami sama nepodniká. Je ale zaměstnankyní či zprostředkovatelkou firmy, která má nebankovní hotovostní půjčky rozjety ve velkém. Působí totiž ve společnosti Proficredit, která vám dle svého hesla na internetu půjčí peníze na „cokoliv“. I pár dnů před volbami se na internetu daly dohledat inzeráty, kterými Šafránková láká na půjčku nové potenciální dlužníky. Do klání o Poslaneckou sněmovnu se chystá na druhém místě kandidátky v jihomoravském kraji.  

Podle informací zdroje, který nám o kontroverzním způsobu obživy Šafránkové napsal do redakce, je „boj proti lichvě a exekutorské mafii velkým tématem“ této brněnské političky. Pikantní je, jak nás zdroj upozornil, že společnost, pro kterou Šafránková půjčky zařizuje, vymáhá peníze i po jejím stranickém kolegovi Kamilu Papežíkovi a jeho manželce. Společnosti Profi Credit Czech by manželé Papežíkovi podle záznamů v insolvenčním rejstříku měli dlužit celkem 463.830 korun. Kamil Papežík je místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie v Brně.  

Lichváři, do parlamentu!

Poskytování úvěrů má Lucie Šafránková uvedeno v živnostenském oprávnění v obchodním rejstříku. Společnost Profi Credit Group, pro kterou nebankovní půjčky vyřizuje, na svých webových stránkách nabízí rychlé peníze od deseti tisíc až po 166 tisíc korun na osobu. Na účet je klienti mohou dostat již 24 hodin od schválení půjčky. 

KANDIDÁTKA DO PARLAMENTU LUCIE ŠAFRÁNKOVÁ LÁKÁ NA RYCHLÉ PŮJČKY NA INTERNETU:

Firma podle všeho příliš solventním dojmem nepůsobí. Ve své databází nebankovních úvěrových institucí se na ní zaměřil i internetový server Uverovypodvod.cz. Její aktivity popisuje v rozsáhlém článku. „Pokud se vám stane, že nemůžete zaplatit včas splátku, začne vás poradce, který s vámi smlouvu o půjčce podepsal, uhánět. Tito poradci se s klienty nijak nemažou a nedělá jim problém vypustit z pusy i urážky na stranu klienta,“ píše server. „Nemůžeme říct, že je Proficredit podvodem, spíše pořádná lichva. Úroky i celková RPSN jsou velmi vysoké,“ dodává autor článku.

Namístě je zmínit, že lichva je v České republice trestným činem. Vzhledem k poměrně nejasně definovaným zákonům bývá však obtížné ji prokázat. A seznam lidí v insolvenci, od nichž Profi  Credit peníze vymáhá, je vskutku rozsáhlý, jak se můžete přesvědčit v přiloženém obrázku.

NEJEN LIDÉ UVEDENÍ NÍŽE DLUŽÍ FIRMĚ, VE KTERÉ PRACUJE OKAMUROVA POLITIČKA:  

Co si o angažmá zprostředkovatelů rychlých nebankovních půjček v SPD myslí její předseda Tomio Okamura, se ParlamentnímListům.cz zjistit nepodařilo. Vůdce SPD nereagoval na e-mailovou komunikaci. Když jsme jej kontaktovali telefonicky, odvětil, že nemá čas a spěchal na jednání.

Dále doporučujeme:

Šéf SPD Okamura: Komunismus je nejlepší systém vymyšlený lidmi ...

Šéf ČSSD věděl, že okrádá občany a přesto prodal OKD pod cenou!!

Proč lže Kubera z ODS? V Německu máslo nestojí 150 korun ...

Merkelová a neziskovky lhali! Imigranti většinou nic neumí a my je budeme muset živit!

Uprchlíci v Německu: Už to museli přiznat! Nepřišli žádní jaderní fyzici, ale neschopní nevzdělanci!

Politicky nekorektně: Schopnosti a inteligence migrantů z Afriky a Arábie ...

Uprchlíci v Německu: Už to museli přiznat! Nepřišli žádní jaderní fyzici, ale neschopní nevzdělanci!

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

 

 

Klíčová slova: liberalismus  | sociální stát
695 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Afričtí migranti mají od EU blahobyt a na italské chudé se kašle ...Již stovky českých řidičů požadují vrácení mezd o které je okradli jejich zaměstnavatelé ...Fanatická italská EU-socialistka arogantně urazila italské dělníky přirovnáním k Afričanům!Czexit by byl stejně nákladný jako členství v EU ...Ministr dopravy Ťok hájí zloděje, kteří okradli české řidiče a německé firmy!

FreeGlobe.cz

Negerská švanda. Známý černošský herec chce vidět smrt bílých dětí a pláč jejich matek. Ha ha ha (+ video)Čína versus USA: Existenční ohrožení ve všech ohledech? Bude dolar nahrazen jüanem? Světová politika se zásadně změní. Úvahy o jaderném útoku v Národním zájmu

ePortal.cz

Známá starostka se brání mediálnímu lynči. Vítr prý fouká od BabišeNeomarxisté chtějí naprosto rozvrátit naši společnost. Evidentně mají jasný plán

euPortal.cz

Zapamatujte si moje slova. Přijde čas, kdy USA budou litovat své volby, to není hrozba, ale připomínka. Jen dvěma větami Putin přivodil pokles dolaru a eura...Němky v Německu vyšly do ulic. Protestovaly proti narůstajícímu násilí ze strany imigrantů, které se neřeší. A pak je napadli sluníčkáři...

Eurabia.cz

Úřad vlády ČR financuje české muslimy a jejich obhajobu islámu!Die Welt: Merkelová che hodit důsledky své zpackané imigrační politiky na ostatní země EU. Dostává se do izolace

euServer.cz

Profesor Keller: Halík má pevně nakročeno na cestu do pekla. Krajně cynické, pokrytectví. Kauza Lety mne naplňuje hlubokým smutkemNeuvěřitelná arogance EU vůči Srbsku

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

V Bruselu je dnes více rudého extremismu než v KSČM, říká Martin Konvička. Gauneři, mafiáni, vyděrači. Buď bude pokojný rozchod, nebo válka, vše ostatní jsou jen kecyMoravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění