reklama

Chce být prezident a vysmívá se lidem: Makejte ať je na sociální dávky!

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 10.12.2017 | Rubrika: Politika
Gipsy

Prezidentský kandidát Mirek Topolánek pokračuje v prezidentské jízdě po České republice. V posledních dnech se coby prezidentský kandidát pohyboval především na Moravě. Rozehrál tam koncert na téma „ekonomičtí migranti“ a „váleční uprchlíci“. A nejen to.

Mirek Topolánek navštívil firmu Elfe v Krnově a pochvaloval si, že i díky zaměstnancům této společnosti se dnes máme tak dobře. Prezidentský kandidát se podle všeho přesvědčil o tom, že úsloví o zlatých českých ručičkách stále platí.

„Jsem hrdý na ty lidi, kteří pracují tady v Elfe. Tito lidé zabezpečují to, že máme na ty sociální dávky a že máme z čeho žít,“ ocenil Topolánek zaměstnance firmy na videu. Pracovníky přesvědčoval o tom, že válečné uprchlíky přijímat musíme. K tomu nás zavazují mezinárodní dohody. Část ekonomických migrantů bychom také mohli přijmout. „Ekonomické migranty, tak u těch, kteří tady chtějí pracovat, tak vítáme vás kluci, tady je práce dost,“ vyprávěl Topolánek hloučku dělníků, kteří stáli v hloučku kolem něj.

K tomu co řekl, však obratem doplnil také popis druhé strany mince.

„Nekontrolovanou migraci lidí, kteří nerespektují žádná pravidla, nerespektují naši kulturu – tak ty tady já nechci, ať jsou odkudkoliv. Já když přijedu do Iránu, Iráku nebo kde jsem všude byl v tom arabském světě, tak respektuju to, že nenosím košili s krátkým rukávem a kraťasy – a chci totéž po nich, aby oni respektovali zvyklosti a tradice této naší země,“ hřímal před zaměstnanci.  

Posléze kroutil hlavou nad nápadem, který před časem zazněl v Německu.

„Abyste vy ze svých daní platili sociální dávky, jaké mají na Západě, což tedy chtějí prosadit – no to se zbláznili?“ ptal se Topolánek dělníků rozhořčeně. „Když máme čtyřikrát nižší mzdy než v Řecku? A ještě budeme platit ty dluhy za to? Vytvořte si na to svůj vlastní názor, svůj selský roum, bez kterého nejde dělat ani to, co děláte vy, ani to, co chci případně dělat já,“ pravil Topolánek.

Bohužel, oněch zlatých českých ručiček není dost. V Česku v tuto chvíli chybí něco přes sto tisíc pracovníků. Podle Topolánka je můžeme dovézt ze zahraničí. Měli bychom však dbát na jednu věc.

„Naší ekonomice se akutně nedostává pracovních sil, konkrétně v průmyslu, v zemědělství a ve službách chybí přes sto tisíc lidí. Pokud chceme udržet tempo růstu a zachovat si náš způsob života, bez pracovníků ze zahraničí se neobejdeme. Ale musí to být ti, kteří budou dodržovat naše zákony, ctít naše tradice i naše zvyklosti. Výjimku tvoří pouze váleční uprchlíci, k jejichž přijetí jsme vázáni Ženevskou konvencí. Nejsme národ xenofobů, jen si ceníme postavení jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Chci, aby to tak zůstalo,“ shrnul Toplánek své vstoupení mezi dělníky na sociální síti Facebook.

Nezůstal však jen u rozmlouvání s dělníky. O den dříve volal také po podpoře vědy a výzkumu. Aby zdůraznil, že to myslí vážně, nechal si zapálit ruku. Přesvědčte se sami.

„Česko nesmí zůstat pouhou montážní linkou Evropy. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme podporovat výzkum, vývoj a inovace. Jsme ostatně zemí, která světu dala nejen kontaktní čočky a lék pomáhající v boji proti HIV, ale také třeba lodní šroub, elektrickou tramvaj a základy genetiky. Skvělý způsob, jak probudit zájem o vědu, vidím i v takových veřejnosti přístupných projektech, jakým je například ostravský Velký Svět Techniky,“ napsal Topolánek na Facebooku.

K tématu doporučujeme:

Proč odboráři se zaměstnanci volili Okamuru a ne ČSSD?

Podporujeme kvóty na uprchlíky, prohlásil šéf českých odborářů Středula

 

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | ODS  | pozitivní diskriminace
761 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Kdo tvoří tým kandidáta na prezidenta Drahoše? Například dohližitel nad tím, aby jsme zůstali německou kolonií ...Drahoš je oddán současným elitám podporujících imigraci muslimů a kašlajících na občany ČRŘečtí občané protestují proti socialistické vládě a jejímu omezování svobod a sociálních výdajů!Kandidát oligarchů a neomarxistů Drahoš se boji svobodných voleb občanů a oprávněně! Italové odmítají uprchlíky ...Problém není Miloš Zeman. Problémem jsou jeho voliči – vesměs chudí, zadlužení ...

FreeGlobe.cz

Evropská plošná daň. Eurokrati stále hlasitěji mlaskají. Necháme se dál oškubávat?Černošky v uprchlickém středisku brutálně zbily mladou dívku. Na záběrech lze spatřit i řeholnici... Jenom pro otrlé (+ video)

ePortal.cz

Obama, Merkelová i Clintonová jsou prý "slušní" politici. Ta se podívejte, co prováděli za svinstvaCo si o sobě Merkelová vůbec myslí? Být na místě Kurze, poslal bych ji někam

euPortal.cz

Je to referendum o Zemanovi, píší HN. Jistě, ale také o Bruselu, kvótách, České televizi, "fake news", ČSSD a.s., neziskovkách, OKD a ČEZu, ale o tom HN jaksi nepíší...Jiří Drahoš: Česká republika by měla přijmout euro nejpozději do čtyř let

Eurabia.cz

Španělský tisk vidí jako favorita druhého kola Zemana Manipulátoři zakládají falešné profily politiků z Okamurovy SPD a vyzývají k volbě Drahoše!

euServer.cz

Jiří Drahoš: Nechci soudit paní Merkelovou ani podle imigrace, ani podle jiných věcíVoliči Miloše Zemana byli nazýváni prasaty, potomky nevolníků, starými hloupými nevzdělanými venkovany... Česká vzpoura urážených a ponižovaných. Proto ten řev a nenávist

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Volba Drahoše je hlas pro genocidu českého národa, varuje sociolog Hampl. Až tento člověk odhalí své skutečné názory, lidé budou koukat, co je to za extremistuDrahoš podporuje přijímání imigrantů, propaguje islám a spolupracuje s islamisty. To, co sám nedávno řekl, ukazuje jeho skutečnou tvář. Je to lhář. Znalec islámu hovoří
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění