Češi, místo vás přijdou imigranti, čili makat a mlčet?

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 30.6.2017 | Rubrika: Ekonomika
Evropská unie

Velmi kriticky se pustil do prezidenta Miloše Zemana šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. V rozhovoru na serveru Info.cz ostře kritizoval jeho výroky z posledních měsíců i postoj při vládní krizi. Dokonce uvedl, že odboráři vyhlížejí další kandidáty v prezidentské volbě. Řeč však byla i o pracovních podmínkách v Česku.

„Největší problém vidím ve vztazích mezi nadřízeným a podřízeným. Často se setkáváme s tím, že se manažeři chovají ke svým kolegům jako k nutnému zlu. Jako číslo. A to si myslím, že je, bohužel, stálá záležitost. Někde se to zlepšuje, někde se to zhoršuje,“ podotkl. Českým zaměstnancům se podle něj často vyhrožuje, že je mohou nahradit zaměstnanci z východních zemí, či že může být výroba přestěhována do jiných zemí. 

Řeč však byla i o mzdách. „Minimální mzda by měla být v takové výši, že by měla být nad hranicí příjmové chudoby pro jednotlivce,“ podotkl k tomu, že by minimální mzda měla činit minimálně 12 500 korun. „Pracovat se musí vyplácet. Nemůže to být tak, že vám někdo dá nabídku ve výši 12 tisíc korun, ale vy se tím dostanete pod hranici příjmové chudoby pro jednotlivce. To pak ta motivace není žádná,“ řekl a seznámil s pojmem pracující chudoba. Středula dlouhodobě brojí proti tomu, jak se management firem chová ke svým zaměstnancům, například jaké platové podmínky nabízejí za práci.

Psali jsme ZDE.

Středula se však ve svých slovech obul do politiků za jejich vyjadřování o zaměstnancích a také do prezidenta Miloše Zemana. „Lidé jsou nervóznější. Myslím to tak, že ty události, které se odehrávaly nebo odehrávají, tak lidé zvažují, zda současného prezidenta podporovat,“ zmínil vládní krizi Středula. „Když pan prezident říkal důchodcům, že je nezabije, zaplatí-li ze svého důchodu stokorunu poplatek v nemocnici, tak neříkal pravdu,“ podotkl Středula. „Byl to nezodpovědný, neodborný přístup,“ dodal s tím, že posuzoval-li by některé poslední Zemanovy výroky, tak prezidentova slova, že je hlavou státu dolních deseti milionů občanů, jsou jen marketingovou značkou.

Celé video najdete ZDE.

A co příští prezidentské volby? „Zatím jsme se nebavili o otázce podpory a nepodpory. Ještě je čas. Kandidátů může být více,“ poznamenal. On sám kandidovat na Hrad nehodlá. „Mám tady misi, která mě baví. A já bych rád obhájil svůj mandát,“ zmínil Josef Středula svůj cíl. 

Dále doporučujeme:

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

Klíčová slova: liberalismus  | národní zájem  | Kvóty  | Odbory  | nezaměstnanost
730 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

eOdborar.cz

Saša Uhlová: Můj nejhorší pracovní zážitek? Z drůbežáren Vodňanská drůbež, a. s. Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavouV třídírně odpadu jsem seškrabávala potkany. Říkají mi ,,stalinistka", sotva zmíním zákoník práce...Foldyna (ČSSD) vzkazuje Bruselu: "Chceme být partnery a členy EU nikoli protektorátem"Herečka Nikola Štíbrová vzkazuje: Máte malý plat? tak jste Nemakačenko!

FreeGlobe.cz

Funkcionáři z České televize zase váleli jako za bolševika. Tentokrát v souvislosti s německými volbamiEvropská komise vyhodila miliony eur na propagandistickou výstavu: Islám jsou také naše dějiny (+ video)

ePortal.cz

Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku"Pomoc, pomoc!" Statečný Turek se rozčiloval na pasivní Němce. A oprávněně

euPortal.cz

Přední politik ČSSD podpořil islám. A teď i mešitu v Praze! Snad se pan poslanec nebojí, co by řekli voliči ČSSD, kdyby zjistili koho podporuje?Bohuslav Sobotka zažil pěkný trapas. To se jen tak nevidí. Posuďte sami

Eurabia.cz

Přední politik ČSSD podpořil islám a teď i mešitu v Praze?!Ve Švédsku je již zločinem i parodie na politicky korektní slovník ...

euServer.cz

MERKELPERVERZE. Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího...Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

„Mimořádně skandální. Vzkaz, že si můžou dělat, co chtějí!“ Soud rozhodl, že mladý Afghánec českou zdravotní sestru neznásilnil, jen se asi „nechtěně dotkl jejích prsou“, a už hřmí nejen od HraduZápad Německa je slepý a rozcapený. Mají bobky, proti AfD je štvanice. Mám tady problém, svědčí hrdá krajanka z ex-NDR
Anketa
Mzdy řidičů autobusu Souhlasíte se šéfem ČSSD, že není důvod zvyšovat platy řidičů autobusu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění