Zaměstnanec má právo si nahrát tajně zaměstnavatele

Autor: Šéfredaktor | Publikováno: 11.7.2017 | Rubrika: Politika
Dusive objeti

Ústavní soud uznal, že zaměstnanec má právo si tajně nahrát zaměstnavatele, nebo jím určeného nadřízeného, v souvislosti s pracovní činností. Například, když zaměstnavatel vyhrožuje, šikanuje nebo zastrašuje zaměstnance. Jako příklad může sloužit chováni managementu automobilky Hyundai , kde zaměstnanci tajně nahráli vyhrožování a vydírání ze strany vedoucích.
 
Případ vyhrožování a vydíráni ze strany managementu Hyundai se odehrál v roce 2014 a informovala o něm Česká televize. My jsme teď získali informace o rozhodnutí Ústavního soudu, který se odvolal na usnesení Nejvyššího soudu (spisy zb. 30 Cdo64/2004 z 11.5.2004), podle nějž tajné nahrání rozhovoru mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je v případě soudního řízení přípustné. 

Ukázka z nahrávky vyhrožování managementu jednomu ze zaměstnanců:

Hlas pracovníka managementu Hyundai: "Máte firmu a máte tam tři lidi a musíte tam z těch třech lidí udělat dva jo, budete se dívat na to, kdo vám dělá největší problém? S kým máte největší problémy?"  

Hlas zaměstnance: "No tak asi jo."

Hlas pracovníka managementu Hyundai:  "A víte co nám děláte teďka?"

Hlas zaměstnance:  "No, nevím."

Hlas pracovníka managementu Hyundai"Vy nám děláte problém ..."

Jako komunisté si dělali seznamy nepohodlných lidí, tak i management automobilky Hyundai vytváří seznamy nepohodlných zaměstnanců určených k likvidaci ... :

 Hlas pracovníka managementu Hyundai"Tady je papír a tady jsou jména lidí, kteří dělají problém."

Hlas zaměstnance:  ¨Takže máte takový seznam ..."

 
Podle rozhodnutí Ústavního soudu je právo zaměstnance co by slabší strany, na spravedlivý soud nadřazen ochraně soukromí nadřízeného. Poroto pokud si tajně nahrajete svého nadřízeného, jak vám vyhrožuje, šikanuje Vás a pod. Nebojte se předložit tyto důkazy policí či sudu a nenechte se zastrašit tvrzením, že tajně si pořídit záznam je nepřípustným důkazem. Naopak odvolejte se na rozhodnutí Ústavního soudu. Bohužel u nás v České republice je nekorektní jednání, vyhrožováni či šikana ze strany některých manageru a vedoucích stále velkým problémem v otázce zaměstnaneckých práv. 
 
Zdroje:
Porkovák z 22.6.2017, Rada odborů OS KOVO ArcelorMittal.
 

Dále doporučujeme:

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

 

Klíčová slova: lidská práva
444 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

eOdborar.cz

Saša Uhlová: Můj nejhorší pracovní zážitek? Z drůbežáren Vodňanská drůbež, a. s. Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavouV třídírně odpadu jsem seškrabávala potkany. Říkají mi ,,stalinistka", sotva zmíním zákoník práce...Foldyna (ČSSD) vzkazuje Bruselu: "Chceme být partnery a členy EU nikoli protektorátem"Herečka Nikola Štíbrová vzkazuje: Máte malý plat? tak jste Nemakačenko!

FreeGlobe.cz

Funkcionáři z České televize zase váleli jako za bolševika. Tentokrát v souvislosti s německými volbamiEvropská komise vyhodila miliony eur na propagandistickou výstavu: Islám jsou také naše dějiny (+ video)

ePortal.cz

Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku"Pomoc, pomoc!" Statečný Turek se rozčiloval na pasivní Němce. A oprávněně

euPortal.cz

Přední politik ČSSD podpořil islám. A teď i mešitu v Praze! Snad se pan poslanec nebojí, co by řekli voliči ČSSD, kdyby zjistili koho podporuje?Bohuslav Sobotka zažil pěkný trapas. To se jen tak nevidí. Posuďte sami

Eurabia.cz

Přední politik ČSSD podpořil islám a teď i mešitu v Praze?!Ve Švédsku je již zločinem i parodie na politicky korektní slovník ...

euServer.cz

MERKELPERVERZE. Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího...Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

„Mimořádně skandální. Vzkaz, že si můžou dělat, co chtějí!“ Soud rozhodl, že mladý Afghánec českou zdravotní sestru neznásilnil, jen se asi „nechtěně dotkl jejích prsou“, a už hřmí nejen od HraduZápad Německa je slepý a rozcapený. Mají bobky, proti AfD je štvanice. Mám tady problém, svědčí hrdá krajanka z ex-NDR
Anketa
Mzdy řidičů autobusu Souhlasíte se šéfem ČSSD, že není důvod zvyšovat platy řidičů autobusu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění