Volkswagen Škodovku potlačuje odjakživa, takže klid

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 4.11.2017 | Rubrika: Politika
Vlajka - Německo

Přesune se skutečně část výroby Škodovky z Česka do mateřského německého koncernu Volkswagen? Čeští odboráři jsou jasně proti tomu. A co si o tom myslí politici? Moderátor Událostí, komentářů České televize Daniel Takáč se na to zeptal bývalých ministrů průmyslu Milana Urbana (ČSSD), Martina Kuby (ODS) a bývalého předsedy představenstva Škody Auto Vratislava Kulhánka (ODA), který se rozhodl kandidovat na prezidenta.

Německý koncern Volkswagen údajně uvažuje o přesunutí dvou tisíc pracovních míst do Německa. Informovala o tom agentura Reuters. Automobilový koncern informaci označil za spekulaci. německým odborů. VW se ale nelíbí, že Češi pracují za menší mzdu než v Německu, což podniku umístěnému v Česku přihrává údajně nespravedlivou výhodu.

„To je prostě dlouholetá snaha značky VW a německých odborů trošičku potlačovat Škodovku," začal Kulhánek. „To se děje odjakživa?“ zeptal se nevěřícně Takáč. „No jistě,“ odvětil Kulhánek. Ale právě proto, že tu tato snaha byla odjakživa, tak zatím bude klid.

„To, co se teď odehrává, je zbožné přání německých odborů,“ doplnil Urban. Ekonomicky prý nemá smysl výrobu přesouvat. Koncern VW by takto neměl ohrožovat jednu ze svých nejziskovějších částí, když už se koncern potýká s aférou „dieselgate“. V centrále VW mají asi pocit, že se něco nedaří a tak ukazují prstem na českou firmu. Ale česká firma dobře šlape, „Máme kvalitní české zaměstnance,“ pochvaloval si Urban. „Dívat se na úspěšné a říkat, něco s tou úspěšností udělejte, to není správná cesta,“ varoval ještě sociální demokrat.

Kuba nabídl ještě trochu jiný pohled na celý spor. „Pro mě a pro ODS je to ukázka toho, jak může být česká ekonomika zranitelná. Pokud se pohybujeme v procesu výroby jen u subdodávek, tak potom můžeme být na tom trhu zranitelní,“ varoval Kuba. Už od časů, kdy byl premiérem Miloš Zeman, jsme prý v Česku pracovali na tom, abychom byli ekonomikou se slabší přidanou hodnotou.

„Tato vláda v tom neudělala vůbec nic. Ona dala investiční pobídku firmě Bosch a udělala to v době, kdy se české firmy potýkají s nedostatkem zaměstnanců,“ kroutil hlavou Kuba s tím, že současná koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL je asi raději, když Češi pracují pro zahraniční firmy.

Urban rázně odmítl byť jen náznak, že by Škoda Auto byla jen montovnou. Kulhánek totéž odmítl v případě Robert Bosch, protože v Českých Budějovicích prý existuje inovační středisko, kde pracuje 400 velmi kvalifikovaných lidí a hledají se další. Urbanovi dal za pravdu v tom, že Škoda Auto už dávno není montovna. „Docela mě rozhořčil výrok pana doktora Kuby, že auto je platforma. Auto není platforma. Auto se celé vyrábí ve Škodovce,“ rozčiloval se dál Kulhánek. Proto jistě lze uvažovat o přesunutí části výroby do Německa, ale bylo by to složité.

Když dostal slovo Kuba, ohradil se proti dvěma ostatním hostům. „Já jsem nikdy nepoužil slovo montovna. A je třeba si uvědomit, pane Kulhánku, že podporovat Bosch možná má nějaký vývoj, ale vedle toho tu jsou české firmy, které žádné investiční pobídky nedostanou,“ zaznělo od Martina Kuby, s tím, že s jedním milionem korun na každé pracovní místo, které dostal Bosch, by se pracovalo dobře asi každému.

Dále doporučujeme:

Šéf SPD Okamura: Komunismus je nejlepší systém vymyšlený lidmi ...

Šéf ČSSD věděl, že okrádá občany a přesto prodal OKD pod cenou!!

Proč lže Kubera z ODS? V Německu máslo nestojí 150 korun ...

Merkelová a neziskovky lhali! Imigranti většinou nic neumí a my je budeme muset živit!

Uprchlíci v Německu: Už to museli přiznat! Nepřišli žádní jaderní fyzici, ale neschopní nevzdělanci!

Politicky nekorektně: Schopnosti a inteligence migrantů z Afriky a Arábie ...

Uprchlíci v Německu: Už to museli přiznat! Nepřišli žádní jaderní fyzici, ale neschopní nevzdělanci!

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

 

 

Klíčová slova: národní zájem  | národní stát  | Odbory  | nezaměstnanost
857 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cákloExministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění