Mafie ČSSD v akci! Na občany serou! Islám s imigranty milují a tunelují co mohou ...

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 22.11.2017 | Rubrika: Politika
ČSSD

Pod ministrem Dienstbierem, ministryní Valachovou a dalšími politiky ČSSD a Strany zelených se odehrávala svérázná personální politika. Jak zjistil časopis Respekt, byli tam fiktivně zaměstnáváni redaktoři webu Deník Referendum. Jejich šéf Jakub Patočka, bývalý předseda Zelených a donedávna člen ČSSD, tak řešil finanční problémy redakce. Ta kromě toho dostávala přímo či nepřímo přes inzerci statisíce od ministerstev a jim podřízených organizací – a opět šlo o ministerstva řízená ČSSD.

Jakub Patočka byl sice řadovým členem ČSSD, ale jeho neformální pozice byla výrazně jiná. Politik, kterého kdysi prohlásil za svého nejbližšího spojence tehdejší prezident Václav Havel, působil například jako poradce u premiéra Bohuslava Sobotky.

Ten mu byl zavázán, protože právě Patočka dal v říjnu 2013 dohromady mladé levičáky, kteří před Pražským hradem i na jiných místech vyjadřovali podporu Sobotkovi a žádali odstranění jeho stranických oponentů v čele s Michalem Haškem, díky čemuž se Sobotka proti výrazné stranické kritice po nepříliš úspěšných volbách udržel v čele.

Patočka sám se svými kontakty na vysoké politiky nikdy netajil, postupem let měl radit Petru Pithartovi, Václavu Havlovi, Táně Fischerové nebo Jaromíru Štětinovi. „Pomáhal jsem vždy tomu, čemu věřím,“ přiznával otevřeně.

Za Sobotkovy vlády ale jeho vztah získal poněkud jiné dimenze. Již dříve se v médiích objevilo, že byl zaměstnán v České poště, kde měl brát pravidelné peníze za práci „v oblasti společenské odpovědnosti firem a občanského sektoru“, jak potvrdil Matyáš Vitík, mluvčí ministerstva vnitra (řízeného sociálním demokratem Milanem Chovancem), pod které pošta spadá.

Kromě toho ministerstvo vnitra i ministerstvo průmyslu a obchodu, další resort řízený ČSSD, v Deníku Referendum čile inzerovala, nebo mu přispívala přímo. Třeba Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra podle webu Lidovky.cz poukázala přes spolek Centrum pro média, ekologii a demokracii, který založil osobně Jakub Patočka, částku 350 tisíc korun, která měla představovat odměnu za propagaci pojišťovny.

Ministerstvo průmyslu také ovládá společnost ČEZ, která prostřednictvím své nadace na činnost Patočkova webu přispívala.

Ani to však nestačilo, podle nejnovějších zpráv běžně fungovala i taková praxe, že redaktor Deníku Referendum byl přímo fiktivně zaměstnáván na úřadě řízeném ČSSD, kde odváděl pofiderní penzum práce a bral za to peníze, které mu měly nahradit příjem z redakční činnosti. Patočka sám prý o zdrojích financování webu nikdy nemluvil, ale redaktoři se bokem dozvídali, jak se věci mají.

Vše prasklo, když na jedné z redakčních porad redaktor Jaroslav Bican prozradil, že je přímo placen z veřejných peněz od Úřadu vlády, konkrétně od sekretariátu ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera.

V roce 2015 mu podle jeho svědectví Patočka nabídl, že může pracovat pod Dienstbierem. „V redakci nebylo moc peněz, je těžké ten provoz financovat, a Jakub mi řekl, že dostanu dohodu o pracovní činnosti u Dienstbiera a že toho nebudou chtít moc. Napsal jsem jednu práci pro práci, analýzu z médií o rozšíření pravomocí NKÚ, a pak už nic, placen jsem byl z Úřadu vlády asi rok. Postupně mi docházelo, že to místo je fiktivní a jen mi nahrazuje plat v Deníku Referendum,“ vypověděl Bican.

„Když jsem to řekl před ostatními Jakubovi, odpověděl mi, že nejsme na skupinové psychoterapii,“ dodal.

Patočka sám odmítal, že by místo bylo fiktivní, ale v rozčílení sám prozradil, že to tak dělal i u jiných redaktorů. Například Vratislava Dostála „upíchl“ v Radě České televize, orgánu, který má nezávisle dohlížet na veřejnoprávního vysílatele.

A sám pokračoval ve výčtu veřejných organizací, které platily redaktory, jež jako vydavatel sám nedokázal uživit: sekretariát náměstka primátora Brna za Zelené, ministerstvo školství (řídila Kateřina Valachová, ČSSD) nebo ve dvou případech občanské sdružení.

Promluvila i Saša Uhlová. Ta jako redaktorka psala pro Deník Referendum populární sérii reportáží o levné práci. Jedna z reportáží měla být i o tom, jak se pracuje na České poště. Podle jejích slov Jakub Patočka vydání této reportáže zakázal. Články o pracovních podmínkách v drůbežárně ve Vodňanech, spadající do holdingu Agrofert předsedy ANO Andreje Babiše, byly naopak široce prezentovány.

Jak poznamenává Respekt, Patočka před volbami v roce 2017 zcela ztratil zábrany a svůj web jednoznačně orientoval na boj proti Andreji Babišovi. „Babiš je největším ohrožením demokracie od roku 1989, a to by podle mě mělo být hlavním politickým tématem médií,“ hlásí se k tomu sám Patočka zcela otevřeně.

Patočka osobně kromě práce svého webu napsal a vydal o Babišovi knihu Žlutý baron a podílel se na vzniku filmu Selský rozum, který stejně jako kniha prezentoval předsedu ANO a někdejšího šéfa Agrofertu ve velmi nelichotivém světle.

A co na to Patočka sám: „Nelze dokázat, že jsem někomu stranil, i mí redaktoři měli naprostou svobodu, ta je pro mě na prvním místě a ručím za ni svým jménem,“ trvá na svém.

 

Dále doporučujeme:

Proč odboráři se zaměstnanci volili Okamuru a ne ČSSD?

Podporujeme kvóty na uprchlíky, prohlásil šéf českých odborářů Středula

 

Klíčová slova: ČSSD
1344 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Levicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...Protesty ve Francií a nepochopení vládnoucích elit jejích příčin

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku Ruska

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Být Zelený je diagnoza. Za vražedným šílenstvím uprchlíku v Rakousku nestojí jejich kultura, ale mužstvíFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Učím děti udělat si vlastní názor! Ředitel školy a učitel dějepisu vystoupil proti zprávě BISRuský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění