Chce být prezident a vysmívá se lidem: Makejte ať je na sociální dávky!

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 10.12.2017 | Rubrika: Politika
Gipsy

Prezidentský kandidát Mirek Topolánek pokračuje v prezidentské jízdě po České republice. V posledních dnech se coby prezidentský kandidát pohyboval především na Moravě. Rozehrál tam koncert na téma „ekonomičtí migranti“ a „váleční uprchlíci“. A nejen to.

Mirek Topolánek navštívil firmu Elfe v Krnově a pochvaloval si, že i díky zaměstnancům této společnosti se dnes máme tak dobře. Prezidentský kandidát se podle všeho přesvědčil o tom, že úsloví o zlatých českých ručičkách stále platí.

„Jsem hrdý na ty lidi, kteří pracují tady v Elfe. Tito lidé zabezpečují to, že máme na ty sociální dávky a že máme z čeho žít,“ ocenil Topolánek zaměstnance firmy na videu. Pracovníky přesvědčoval o tom, že válečné uprchlíky přijímat musíme. K tomu nás zavazují mezinárodní dohody. Část ekonomických migrantů bychom také mohli přijmout. „Ekonomické migranty, tak u těch, kteří tady chtějí pracovat, tak vítáme vás kluci, tady je práce dost,“ vyprávěl Topolánek hloučku dělníků, kteří stáli v hloučku kolem něj.

K tomu co řekl, však obratem doplnil také popis druhé strany mince.

„Nekontrolovanou migraci lidí, kteří nerespektují žádná pravidla, nerespektují naši kulturu – tak ty tady já nechci, ať jsou odkudkoliv. Já když přijedu do Iránu, Iráku nebo kde jsem všude byl v tom arabském světě, tak respektuju to, že nenosím košili s krátkým rukávem a kraťasy – a chci totéž po nich, aby oni respektovali zvyklosti a tradice této naší země,“ hřímal před zaměstnanci.  

Posléze kroutil hlavou nad nápadem, který před časem zazněl v Německu.

„Abyste vy ze svých daní platili sociální dávky, jaké mají na Západě, což tedy chtějí prosadit – no to se zbláznili?“ ptal se Topolánek dělníků rozhořčeně. „Když máme čtyřikrát nižší mzdy než v Řecku? A ještě budeme platit ty dluhy za to? Vytvořte si na to svůj vlastní názor, svůj selský roum, bez kterého nejde dělat ani to, co děláte vy, ani to, co chci případně dělat já,“ pravil Topolánek.

Bohužel, oněch zlatých českých ručiček není dost. V Česku v tuto chvíli chybí něco přes sto tisíc pracovníků. Podle Topolánka je můžeme dovézt ze zahraničí. Měli bychom však dbát na jednu věc.

„Naší ekonomice se akutně nedostává pracovních sil, konkrétně v průmyslu, v zemědělství a ve službách chybí přes sto tisíc lidí. Pokud chceme udržet tempo růstu a zachovat si náš způsob života, bez pracovníků ze zahraničí se neobejdeme. Ale musí to být ti, kteří budou dodržovat naše zákony, ctít naše tradice i naše zvyklosti. Výjimku tvoří pouze váleční uprchlíci, k jejichž přijetí jsme vázáni Ženevskou konvencí. Nejsme národ xenofobů, jen si ceníme postavení jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Chci, aby to tak zůstalo,“ shrnul Toplánek své vstoupení mezi dělníky na sociální síti Facebook.

Nezůstal však jen u rozmlouvání s dělníky. O den dříve volal také po podpoře vědy a výzkumu. Aby zdůraznil, že to myslí vážně, nechal si zapálit ruku. Přesvědčte se sami.

„Česko nesmí zůstat pouhou montážní linkou Evropy. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme podporovat výzkum, vývoj a inovace. Jsme ostatně zemí, která světu dala nejen kontaktní čočky a lék pomáhající v boji proti HIV, ale také třeba lodní šroub, elektrickou tramvaj a základy genetiky. Skvělý způsob, jak probudit zájem o vědu, vidím i v takových veřejnosti přístupných projektech, jakým je například ostravský Velký Svět Techniky,“ napsal Topolánek na Facebooku.

K tématu doporučujeme:

Proč odboráři se zaměstnanci volili Okamuru a ne ČSSD?

Podporujeme kvóty na uprchlíky, prohlásil šéf českých odborářů Středula

 

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | ODS  | pozitivní diskriminace
1247 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cákloExministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění