Chce být prezident a vysmívá se lidem: Makejte ať je na sociální dávky!

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 10.12.2017 | Rubrika: Politika
Gipsy

Prezidentský kandidát Mirek Topolánek pokračuje v prezidentské jízdě po České republice. V posledních dnech se coby prezidentský kandidát pohyboval především na Moravě. Rozehrál tam koncert na téma „ekonomičtí migranti“ a „váleční uprchlíci“. A nejen to.

Mirek Topolánek navštívil firmu Elfe v Krnově a pochvaloval si, že i díky zaměstnancům této společnosti se dnes máme tak dobře. Prezidentský kandidát se podle všeho přesvědčil o tom, že úsloví o zlatých českých ručičkách stále platí.

„Jsem hrdý na ty lidi, kteří pracují tady v Elfe. Tito lidé zabezpečují to, že máme na ty sociální dávky a že máme z čeho žít,“ ocenil Topolánek zaměstnance firmy na videu. Pracovníky přesvědčoval o tom, že válečné uprchlíky přijímat musíme. K tomu nás zavazují mezinárodní dohody. Část ekonomických migrantů bychom také mohli přijmout. „Ekonomické migranty, tak u těch, kteří tady chtějí pracovat, tak vítáme vás kluci, tady je práce dost,“ vyprávěl Topolánek hloučku dělníků, kteří stáli v hloučku kolem něj.

K tomu co řekl, však obratem doplnil také popis druhé strany mince.

„Nekontrolovanou migraci lidí, kteří nerespektují žádná pravidla, nerespektují naši kulturu – tak ty tady já nechci, ať jsou odkudkoliv. Já když přijedu do Iránu, Iráku nebo kde jsem všude byl v tom arabském světě, tak respektuju to, že nenosím košili s krátkým rukávem a kraťasy – a chci totéž po nich, aby oni respektovali zvyklosti a tradice této naší země,“ hřímal před zaměstnanci.  

Posléze kroutil hlavou nad nápadem, který před časem zazněl v Německu.

„Abyste vy ze svých daní platili sociální dávky, jaké mají na Západě, což tedy chtějí prosadit – no to se zbláznili?“ ptal se Topolánek dělníků rozhořčeně. „Když máme čtyřikrát nižší mzdy než v Řecku? A ještě budeme platit ty dluhy za to? Vytvořte si na to svůj vlastní názor, svůj selský roum, bez kterého nejde dělat ani to, co děláte vy, ani to, co chci případně dělat já,“ pravil Topolánek.

Bohužel, oněch zlatých českých ručiček není dost. V Česku v tuto chvíli chybí něco přes sto tisíc pracovníků. Podle Topolánka je můžeme dovézt ze zahraničí. Měli bychom však dbát na jednu věc.

„Naší ekonomice se akutně nedostává pracovních sil, konkrétně v průmyslu, v zemědělství a ve službách chybí přes sto tisíc lidí. Pokud chceme udržet tempo růstu a zachovat si náš způsob života, bez pracovníků ze zahraničí se neobejdeme. Ale musí to být ti, kteří budou dodržovat naše zákony, ctít naše tradice i naše zvyklosti. Výjimku tvoří pouze váleční uprchlíci, k jejichž přijetí jsme vázáni Ženevskou konvencí. Nejsme národ xenofobů, jen si ceníme postavení jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Chci, aby to tak zůstalo,“ shrnul Toplánek své vstoupení mezi dělníky na sociální síti Facebook.

Nezůstal však jen u rozmlouvání s dělníky. O den dříve volal také po podpoře vědy a výzkumu. Aby zdůraznil, že to myslí vážně, nechal si zapálit ruku. Přesvědčte se sami.

„Česko nesmí zůstat pouhou montážní linkou Evropy. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme podporovat výzkum, vývoj a inovace. Jsme ostatně zemí, která světu dala nejen kontaktní čočky a lék pomáhající v boji proti HIV, ale také třeba lodní šroub, elektrickou tramvaj a základy genetiky. Skvělý způsob, jak probudit zájem o vědu, vidím i v takových veřejnosti přístupných projektech, jakým je například ostravský Velký Svět Techniky,“ napsal Topolánek na Facebooku.

K tématu doporučujeme:

Proč odboráři se zaměstnanci volili Okamuru a ne ČSSD?

Podporujeme kvóty na uprchlíky, prohlásil šéf českých odborářů Středula

 

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | ODS  | pozitivní diskriminace
885 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Plán EU vychází na 100%. V Německu je mezi mladými 15 let pouze 64% skutečných Němců ...Enoch Powell prorok a mučedník dnešní doby - záplava migrantů z Afriky a islámského světa zničí naše obyčejné lidiČeši makají jako Němci, ale berou plat jako na Ukrajině a ještě věří kecům o malé produktivitě ...To je ten přínos masové migrace? Uprchlíci nepracují a parazitují na sociálním systému Německa ...Jak kapitalisté podporovali socialistu Hitlera a pro zisk šli přes mrtvoly oběti nacismu ...

FreeGlobe.cz

Buduje se celosvětový systém sledování. Podporuje ho Bill Gates (+ video)Britská vláda dělá z nevinných důchodců ruské boty!

ePortal.cz

A tentokrát nechme politiku politikou. Je tu totiž jednoho mnohem závažnější témaTento mocný muž není žádný dobráček. Na lidech mu nezáleží a má toho na triku skutečně dost

euPortal.cz

Invaze z Afriky pokračuje: ve třech dnech 1400 migrantů, stovky se svrabem ... Gang imigrantů napadal důchodce a takhle to dopadlo... Podívejte se

Eurabia.cz

Vychází první díl jedinečného díla - komentáře koránu v češtině!Když začali muslimové vyvražďovat přes milion křesťanů v Osmanské říši. Výročí o němž česká media mlčí

euServer.cz

Vzniku první a druhé světové války předcházely lži a provokace. Jako nyníAmerika je největším globálním potupitelem lidských práv v historii světa, mimo jakoukoli kontrolu jednající hegemon, snažící přivlastnit si nikým neomezenou totální nadvládu

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Zkušený publicista Vlk: Oficiální zprávy jsou evidentně lživé. Celý koncept neziskovek je ukázkou debility údajně humanistické inteligenceKomunisti asi nevymřou tak rychle, jak jsme doufali, lituje Tomáš Cikrt. Zemanovi jsou už všichni ukradení, chce jen provokovat
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění