Problém není Miloš Zeman. Problémem jsou jeho voliči – vesměs chudí, zadlužení ...

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 16.1.2018 | Rubrika: Politika
Zeman

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk má za to, že prezidentská volba je vlastně zprávou o stavu české společnosti. Přímá volba prezidenta ukazuje, že jsou v České republice takřka dva miliony lidí, kteří nejsou spokojeni s tím, kam se Česká republika ubírá po roce 1989. Tyto voliče je podle komentátora třeba brát vážně a s respektem. I když Zeman už nebude prezidentem.

Stávající prezident Miloš Zeman jasně vyhrál první kolo. Dokázal oslovit 39 procent lidí, kteří se rozhodli přijít k volbám. Jsou to lidé, kteří nejsou spokojeni s tím, na jakou cestu se vydala naše země po roce 1989. Mají strach z globalizace a nezdá se jim, že by členství v EU bylo pro Českou republiku dvakrát přínosné. A pokud Miloš Zeman nebude zvolen hlavou státu, tito lidé z České republiky nezmizí. Budou stále žít v této zemi a stále bude třeba brát je vážně a respektovat jejich názory.

„Lidé, kterým se tolik nedaří a mají často pocit, že k nim byl vývoj po roce 1989 nespravedlivý. Zbytek společnosti je − v jejich vnímání − odstrčil na okraj a oni mohou úspěch Česka sledovat jen zpovzdálí. Takže když je příležitost, mají plné právo se hlasitě ozvat a také to dělají. Řekněme, že tenhle pocit marginalizace není jen problém těch, kteří ho zakoušejí, jak si občas namlouvají skalní liberálové. Pokud je nespokojených tolik, kolik jich je, jde o problém celé společnosti, která zjevně udělala něco špatně,“ varoval Honzejk pro server iHNed.cz

Celý článek naleznete zde.

Statisíce Čechů, Moravanů a Slezanů mají na krku exekuci. Přesněji řečeno jde o 834 tisíc lidí. Někteří z nich mají na krku dokonce hned několik exekucí. Pokud se k tomuto číslu připočítají i jejich rodinní příslušníci, zjistí lidé, kteří se o to zajímají, že se exekuce dotýkají každého pátého Čecha. To nelze ignorovat. Bohužel, tento problém dlouho ignorován byl. Frustrace u pětiny voličů dál a dál narůstala a na problém bylo zaděláno.

Nejde však jen o exekuce. Nemalý počet obyvatel České republiky pobírá tak nízkou mzdu, že žijí od výplaty k výplatě, jsou nuceni obracet každou korunu a rozhodně nemají pocit, že něco získávají z ekonomického růstu naší země.

„Zatřetí: když se podíváte na mapu volebních výsledků, je zřejmé, že nejsilnější je Zeman v pohraničí − na Ústecku a v Moravskoslezském kraji. Bývalé Sudety jsou stále regionem chudoby. Celá země má vůči pohraničí obrovský dluh. Ekologický, sociální, vzdělanostní, kulturní. Všechny programy podpory, které se s velkou pompou vyhlašovaly, se ukázaly jako nedostatečné. Pohraničí je stále, nadneseně řečeno, jednou velkou vyloučenou lokalitou, samo si nepomůže. A proto hledá alespoň symbolické zastání,“ pokračoval Honzejk.

Zeman je politikem od začátku 90. let minulého století, takže se podílel na vytváření tohoto stavu, Neudělal nic, aby skutečně pomohl lidem v exekuci. Ale jedno dokázal. Dokázal obavy této části společnosti jasně vyjádřit. V tu chvíli hovořil za ně. Lidé získali pocit, že je „jejich člověkem“.

Ať už prezidentská volba dopadne jakkoli, ať už vyhraje Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš, Honzejk zdůraznil, že popsané problémy bude třeba řešit, jinak bude ohrožena demokracie v České republice.

Vysokoškolský pedagog, podnikatel, moderátor, scenárista a zubní lékař Roman Šmucler dal Honzejkovi jasně za pravdu, Na sociální síti Facebook napsal, že problémem opravdu není Miloš Zeman, ale jeho frustrovaní voliči, kterým je třeba se věnovat.

„Problém není Miloš Zeman. Problémem jsou jeho voliči – vesměs chudí, zadlužení a s malou perspektivou. Pokud se jim nezačne vést lépe a nezískají pozitivní sebedůvěru, máme problém i bez MZ. Lepší školy, méně exekucí, omezit lichvu, vyšší příjmy pro nižší střední třídu,“ napsal Šmucler.

Jen když se lidé budou mít lépe, nebude nám hrozit to, co se stalo roku 1933 v Německu, kdy frustrovaní lidé vynesli k moci Hitlera. A to, co se stalo po druhé světové válce, kdy se v Československu dostali k moci komunisté.

Pod jeho příspěvkem se rozjela diskuse, do které přispěl i občan, podle něhož se vládním socialistům vyplatí udržovat část lidí v chudobě, protože tihle lidé pak volí „vládní socík“.

„Jasně. Když dáme chudině vyšší dávky než uprchlíkům v Říši, tak ona ta chudina to tam naháže konečně správně. Jen ty, co celý ten cirkus platí z daní, to možná trochu nasere, ale to je fuk, na těch nesejde. O lepší školy nemá vládní socík zájem. To už by pak nikdo nevolil socík. Méně exekucí nejde nařídit shora. Stejně jako shora nezakážete lichvu, to je jak zakázat drogy. Taky nezmizí. A vyšší příjmy pro nižší střední třídu? A kdo by pak byl ta levná síla pro říšské továrny? A kdo by pak volil vládní socík? Sebevědomí lidé, co se o sebe umí postarat sami?“ zeptal se občan.

„Děkuji za ukázku – přesně takhle jsou ti lidé naštvaní a bezradní...“ odvětil Šmucler.

Doporučujeme dále:

Jsme otroci Západu - Dřeme na víc než 100 procent, dostáváme třetinu
Tady dělníci volí Geerta Wilderse a ne socialisty!
Pojďte dělat za 11 tisíc! Na tři směny, bereme i cizince!

Šéf odborů vyzval ředitele Mölnlycke Health Care: "Běžte pracovat a žít za 13 000 hrubého!"
Proč web Eodborář.cz ? O co nám jde ....
Západoevropští zaměstnanci žijí na úkor českých zaměstnanců! To je ta rovnost v EU?!

Vydělávají miliardu, ale zaměstnanci pro ně dřou pod krajským průměrem

Brzy budou zrušeny důchody a lidi nechť chcipají hlady vzkazuje politik z ANO ...
České firmy nechtějí lepší mzdy, raději chtějí levnou pracovní sílu z Ukrajiny ...
Dělník již pochopil, že je lepší slušný plat v Rakousku než almužna v Česku

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy
Odborář: Když jsme šli do EU, všechno jsme slíbili a zlikvidovali. Pravda o nezaměstnanosti? Máte právo ji znát
Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!
Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!
EU plánuje socialisticky rozdělit dluhy prostopášníku mezi ty co šetřili!

Milí zaměstnanci a živnostníci, máte se tak dobře i vy?
ČSSD nehájí zájmy zaměstnanců, ale globalistů
Nabídnou minimální mzdu a pak si dovezou imigranty, aby makali za tuto almužnu ...
Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

O důchodce se musí postarat jejich děti. Třeba v Koreji je to běžné, vzkazuje ministr
Lidovecký ministr požaduje dovoz levné pracovní síly, která má makat za pár šupů ...
Češi nemají rádi odbory, proto mají nízké platy. Životní úroveň dělníků je ostudná

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců
Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...
Sledujte a podpořte nás na Facebook! Jde i o Vaše práva a zájmy ...

Klíčová slova: levice  | lidská práva
614 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Levicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...Protesty ve Francií a nepochopení vládnoucích elit jejích příčin

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku Ruska

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Být Zelený je diagnoza. Za vražedným šílenstvím uprchlíku v Rakousku nestojí jejich kultura, ale mužstvíFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Učím děti udělat si vlastní názor! Ředitel školy a učitel dějepisu vystoupil proti zprávě BISRuský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění