Pedagog: Mladým je od dětství vštěpován jediný správný politický názor: Podporuj EU, USA, multikulturalismus, homosexualismus, imigraci...

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 19.3.2018 | Rubrika: Politika
Athena

ROZHOVOR „Je to krásný příklad myšlení těchto lidí, jejichž mozkový program má v sobě fatal error v podobě zacyklení se mezi lety 1968 a 1989. A těch pět vět – tolik patosu, chci říci étosu se snad ani nedá vydržet!" vrací se k předávání Českých lvů, kde si mnozí čeští umělci kopli do prezidenta Miloše Zemana, politický analytik a pedagog Václav Janoušek. Krom toho si všímá situace na Slovensku poté, co premiér Robert Fico podal demisi, anebo i demonstrací namířených proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a na podporu České televize.

Miloš Zeman složil minulý týden prezidentský slib a zahájil tím druhé pětileté funkční období. V projevu ale kritizoval Zdeňka Bakalu a média patřící do jeho vydavatelství, a také Českou televizi, na což někteří politici zejména z TOP 09 a ODS reagovali tak, že opustili Vladislavský sál. Premiér Andrej Babiš posléze řekl, že čekal jiný projev a bývalý prezident Václav Klaus uvedl, že Zeman nechal průchod své mstivosti. Co byste kritizoval vy – Zemanův projev, anebo spíše ty, co odešli ze sálu?

Snad jediné, co bych vytknul Zemanovu projevu, bylo to, že prezident nemusel tyto věci řešit právě při inauguračním projevu, který předpokládá určitou slavnostnost až pompéznost. Věcně vzato je ale naprosto jasné, že Bakalova média jednoznačně straní TOP 09 a celému pravdoláskařskému pohledu na českou politiku, zejména na zahraniční politiku. Stejně tak straní TOP 09 i Česká televize a Český rozhlas, o čemž vypovídá i analýza Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy.

Pokud se týče odchodu politiků z Vladislavského sálu, ke kterému mimochodem dala signál Miroslava Němcová z ODS, soudím, že se jednalo o předem připravenou akci, nikoliv o projev rozhořčení vysoce čestných a morálních politiků.

Při předávání Českých lvů se mnozí čeští umělci pustili do Miloše Zemana a postavili se za Českou televizi. „Nevolte Miloše Zemana,“ prohlásil režisér Marek Najbrt. Ke kritikům projevu prezidenta Zemana se připojili například režisér Jan Svěrák, nebo jeho kolegyně Olga Sommerová. „Tento slavnostní večer vysílá Česká televize, která nepatří žádnému oligarchovi, ale nám občanům,“ řekla režisérka během své děkovné řeči. Režisér Jan Svěrák umělcům rozdával jakousi petici Pět vět na obranu ČT. Vyzval v něm politiky k zastání se veřejnoprávní televize a jejímu zachování jako nezávislého média. Co si o tom myslíte?

Mohl by někdo panu režisérovi taktně a decentně naznačit, že volba prezidenta už jaksi proběhla a že v dalších volbách už Miloš Zeman kandidovat nebude, takže vyzývat k jeho nevolení je poněkud mimo mísu? Ale jinak je to krásný příklad myšlení těchto lidí, jejichž mozkový program má v sobě fatal error v podobě zacyklení se mezi lety 1968 a 1989. A těch pět vět – tolik patosu, chci říci étosu se snad ani nedá vydržet. Pět vět – Několik vět – Tříkrálová výzva – Dřevíčská výzva – Impuls 99 – Děkujeme odejděte – Kroměřížská výzva a na bůhvíco ještě jsem zapomněl. K té nezávislosti České televize – ani se nedivím, že právě tito lidé považují podporu TOP 09 za tu jedině správnou objektivní novinařinu.

Přibývá nejrůznějších akcí namířených proti prezidentu Zemanovi, Andreji Babišovi a na obranu zmiňované ČT. Tento týden se odehrálo hned několik protestů, kam se zapojili i studenti. Konkrétně šlo o demonstraci „Zemane – ČT nedáme“. O den později studenti stávkovali za dodržování ústavních zvyklostí. „Chceme, aby se všem a vždy měřilo stejným metrem. Chceme, aby prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovaly trestně stíhané osoby, aby v klíčových výborech neseděli ti, kteří kdysi aktivně potlačovali demokracii a mlátili studenty,“ napsali k tomu organizátoři akce na facebooku. Jsou porušovány ústavní zvyklosti? A je symbolické, že se opět zapojují do protestů studenti?

Zapojení studentů je vysoce symbolické a svědčí to o tom, že tyto protesty jsou velmi profesionálně řízené. Dětem a mladým lidem je od útlého dětství vštěpován ten jedině správný politický názor, který odpovídá neomarxistickému, v našich podmínkách pravdoláskařskému, pohledu na svět a který je charakterizován stoprocentní podporou EU a USA, podporou homosexualismu, multikulturalismu, globalismu a imigrace. Prostě se jedná o novodobé pionýry, aktivisty a svazáky. A ten požadavek, aby se všem měřilo stejným metrem - ano, taky jsem pro to, aby se všem měřilo stejným metrem. Tak například jsem pro to, aby ti pákistánští muslimové, kteří dlouhá léta znásilňovali, mučili a zastrašovali anglické dívky v Rotherhamu a jak se ukázalo nedávno, i v jiných anglických městech, dostali opravdu pořádné pálky, jaké by dostali rodilí Angličané a rovněž aby byli důkladně potrestáni ti policisté a úředníci, kteří dlouhá léta tuto věc zametali pod koberec a naopak kriminalizovali ona nešťastná děvčata. Nebo aby byla Evropa s udělováním azylu stejně vstřícná vůči bílým jihoafrickým farmářům, kteří jsou v JAR vražděni jako dobytek. Ano, myslím, že v požadavku na jednotný metr bych se se studenty dokázal shodnout.

Je třeba výše zmíněné protesty brát vážně? Co tohle všechno znamená a kam podle Vás směřujeme? Jak odpor ovlivní politickou scénu u nás a atmosféru ve společnosti? Čeká nás ukrajinský nebo slovenský scénář? (A má pravdu ČT, která protesty přirovnává k těm z roku 1989?)

Výše uvedené protesty je třeba brát velmi vážně, zcela nepochybně se jedná o pokus o majdan se zahraničním vlivem. Jejich režie prozrazuje zkušené profesionály, pravděpodobně za těmito protesty stojí architekti barevných revolucí i v jiných zemích, například notoricky a nechvalně proslulý „filantrop a demokrat“ George Soros. Scénář se nyní může začít odvíjet všemi směry. Ukrajinský scénář nelze zcela vyloučit, ačkoliv jej nepovažuji za příliš pravděpodobný. Slovenský scénář je už pravděpodobnější.

Srovnání s rokem 1989 poněkud kulhá. V roce 1989 měly tehdejší protesty masovou podporu, lidé protestovali proti komunistické vládě, kterou si nezvolili v demokratických volbách, zatímco Babiše i Zemana si lidé v demokratických volbách zvolili zcela nedávno. Takže se sotva dá očekávat nějaká masová podpora pro tyto protesty.

Na Slovensku to nyní kolem vlády neuvěřitelně vře. Napřed rezignoval slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák a teď i premiér Robert Fico. Náměstí Slovenského národního povstání v Bratislavě zažilo minulý pátek demonstraci proti vládě, jakou okolo stojící domy nepamatují od 17. listopadu 1989. Tisíce lidí přišly znovu uctít památku novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.  V týdnu se pak demonstrovalo znovu v počtu desítek tisíc lidí. Organizátoři protivládních protestů uvedli, že demise jim nestačí a že jediným řešením jsou předčasné volby. Jak Vy čtete situaci na Slovensku? Jak tohle podle Vás asi dopadne?

Na Slovensku je situace myslím složitější v tom smyslu, že premiér Fico ztratil hodně ze své dřívější popularity. Kdyby byli Slováci zvolili prezidentem Roberta Fica místo Andreje Kisky, situace by se vyvíjela zcela jinak. Ale zvolení Andreje Kisky dalo jednoznačný signál, že pozice národních sil na Slovensku oslabuje a že se neomarxistům a globalistům otevírá příležitost k majdanu. Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové potom zapůsobila jako casus belli. Naše republika by byla také v o hodně horší pozici, kdyby místo Miloše Zemana zvítězil Jiří Drahoš, nebo jakýkoliv jiný protizemanovský kandidát. I tak bohužel Miloš Zeman zvítězil jen těsně, uvítal bych daleko jednoznačnější výsledek právě s ohledem na zahraniční vlivy. Mimochodem, tady jasně vidíme, že úloha prezidenta je podstatně důležitější a závažnější, než se nám snaží vsugerovat různí mudrlanti, kteří tvrdí, že vlastně o nic nejde, že prezident je stejně jenom reprezentativní funkce. Stále více můžeme vidět, že tomu tak není.

Ještě se chci krátce vrátit k inauguraci Miloše Zemana. Fakt, že poslankyně Miroslava Němcová odešla při projevu Zemana jako první z Vladislavského sálu, vidí řada lidí jako projev její velké odvahy. Tomáš Konečný na Facebooku vytvořil událost "Květiny díků pro Miroslavu Němcovou". Květiny, které by měly být v barvách trikolory, chce doručit poslankyni zřejmě na jednání Sněmovny.  Poslal/a byste také paní Němcové květiny? A pokud, jaké?

Probůh, oni z té Miroslavy Němcové udělají novodobou Johanku z Arku nebo Miladu Horákovou. Kopnout si dnes do prezidenta, to je opravdu projev odvahy přímo hazardérské. Paní Němcové bych květiny neposlal, nevidím pro to sebemenší důvod.

Na úplný konec nemohu nezmínit „vládní námluvy“ hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše s KSČM, přestože Babiš v Otázkách Václava Moravce zmínil, že zvažuje opětovné oslovení ODS s nabídkou jednání o programu a účasti ve vládě. Koncem týdne ovšem Babiš dal na vědomí, že jednání s ODS je u konce a to bez výsledku - ODS se nechce do vládního angažmá zapojit. KSČM mezitím dala najevo, že považuje za prioritu dokončit jednání o vládě. Vláda bez důvěry je podle KSČM zdrojem nestability. Nemůže ale celé dějství kolem vlády nakonec přece jen skončit předčasnými volbami? 

Toto dějství kolem vlády předčasnými volbami skončit může a současné protibabišovské protesty by pravděpodobně způsobily, že by ANO získalo ještě více, než na podzim. To si ostatní strany uvědomují a proto udělají vše pro to, aby k předčasným volbám nedošlo. Rýsuje se mi scénář, že nová vláda bude opět ANO + ČSSD, ale s vyměněnými mocenskými pozicemi.

Británii otřásá skandál kolem případu agenta Skripala a jeho dcery, které minulý týden kdosi otrávil nervovou látkou Novičok, který byla vyvinutá v 80. letech sovětskými vědci. V souvislosti s tím Británie vypoví 23 ruských diplomatů, neboť Rusko incident nevysvětlilo. Prý s případem nemá nic společného. Jak vy celou situaci vyhodnocujete? O co tady vlastně jde?

Těžko říct, kdo agenta Skripala zlikvidoval. To, že Novičok byl před čtyřiceti lety vyvíjený v Sovětském svazu, neznamená, že know how o jeho výrobě a složení zůstalo jen v rukou Ruska. Svět špionáže a tajných služeb je o tom, že se agenti a zejména dubléři nebo zrádci likvidují. A premiérka Mayová dala Rusku čtyřiadvacetihodinové ultimátum na to, aby celou věc vysvětlilo – probůh, odkdy se dává ultimátum jaderné velmoci? To, myslím, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov naprosto přesně.

Podpořte nás v boji za naše společné práva a informování naši veřejnosti!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a práva! 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 007
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Doporučujeme dále:

Jsme otroci Západu - Dřeme na víc než 100 procent, dostáváme třetinu
Tady dělníci volí Geerta Wilderse a ne socialisty!
Pojďte dělat za 11 tisíc! Na tři směny, bereme i cizince!

Šéf odborů vyzval ředitele Mölnlycke Health Care: "Běžte pracovat a žít za 13 000 hrubého!"
Proč web Eodborář.cz ? O co nám jde ....
Západoevropští zaměstnanci žijí na úkor českých zaměstnanců! To je ta rovnost v EU?!

Vydělávají miliardu, ale zaměstnanci pro ně dřou pod krajským průměrem

Brzy budou zrušeny důchody a lidi nechť chcipají hlady vzkazuje politik z ANO ...
České firmy nechtějí lepší mzdy, raději chtějí levnou pracovní sílu z Ukrajiny ...
Dělník již pochopil, že je lepší slušný plat v Rakousku než almužna v Česku

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy
Odborář: Když jsme šli do EU, všechno jsme slíbili a zlikvidovali. Pravda o nezaměstnanosti? Máte právo ji znát
Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!
Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!
EU plánuje socialisticky rozdělit dluhy prostopášníku mezi ty co šetřili!

Milí zaměstnanci a živnostníci, máte se tak dobře i vy?
ČSSD nehájí zájmy zaměstnanců, ale globalistů
Nabídnou minimální mzdu a pak si dovezou imigranty, aby makali za tuto almužnu ...
Dělník v Korei má průměrný plat 100 000 korun. Ví to ministr za hnutí ANO?

O důchodce se musí postarat jejich děti. Třeba v Koreji je to běžné, vzkazuje ministr
Lidovecký ministr požaduje dovoz levné pracovní síly, která má makat za pár šupů ...
Češi nemají rádi odbory, proto mají nízké platy. Životní úroveň dělníků je ostudná

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců
Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...
Sledujte a podpořte nás na Facebook! Jde i o Vaše práva a zájmy ...

Klíčová slova: EU  | liberalismus  | národní zájem
1362 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cákloExministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění