Otrokářské mafie zvítězily. Zaměstnanče připrav se na nejhorší ...

Autor: Editor | Publikováno: 24.6.2017 | Rubrika: Politika
EU - totalita

Naše redakce obdržela emailem tuto tiskovou zprávu, kterou kvůli závažným informacím, jenž obsahuje, tedy zveřejňujeme: 
 
Podle zprávy, vydané Jiřím Ovčáčkem, ředitelem Odboru tiskového a tiskovým mluvčím prezidenta republiky, podepsal 23.6.2017 prezident republiky Miloš Zeman zákon ze dne 8. června 2017, kterým se mění Zákon o zaměstnanosti a Zákoníku práce. 3 roky trvající nerovný boj malých a středních agentur práce se sociálnědemokratickým vedením MPSV, odbory, nadnárodními agenturami práce a otrokářskými mafiemi, skočil vítězstvím těch druhých a porážkou agenturního zaměstnávání v ČR jako takového.
 
Vytrvalá stigmatizace a stokrát opakované lži se staly pravdou. Neustálé předhazování kriminálních kauz pašeráků lidí a podvodníků médii i politiky nevinným legálním agenturám práce přineslo další zpřísnění legislativy pro jejich fungování, pro mnohé likvidační. Ovšem také přidalo další diskriminaci poctivým firmám, které si legální agentury práce najímají a jako vrchol všeho i samotným agenturním zaměstnancům. K zákazům uzavírat na krátkodobou práci Dohodu o provedení práce a k (teprve nedávno) zrušenému zákazu použít služeb agentur práce zdravotně postiženým zamětsnancům, přibyl nově zákaz měnit v rámci kalendářního měsíce služby agentury práce u jednoho podniku. A dokonce i nastoupit v daném kalendářním měsíci z agenturního do trvalého zaměstnání u téhož podniku. S pokutami v milionech pro legální agentury práce i objednávající podniky, pokud v tom agenturnímu zaměstnanci nezabrání.
 
To vše pod taktovkou MPSV za potlesku odborářů ČMKOS a nadnárodních agentur práce, sdružených v Asociaci poskytovatelů personálních služeb (APPS). Přestože několik let všichni působili s Asociací pracovních agentur v Pracovní komisi Rady hospodářské a sociální dohody (tripartita) naoko v neprospěch otrokářských mafií a obchodníků s lidmi, nakonec společně zneužili novelu k zvýšení povinností, nákladů a byrokracie pro legální agentury práce. S cílem zlikvidovat stávající a nepřipustit budoucí konkurenci. Vrcholem pak bylo zasedání skupiny, na něž (prý omylem) nebyla Asociace pracovních agentur pozvána a kde byly schválena všechna, dnes prezidentem podepsaná omezení. Některá přímo z pera APPS, jak se neváhali její zástupci pochlubit na konferenci o agenturním zaměstnávání v poslanecké sněmovně, jiná později dodali odboráři (kvóty na počet agenturních zaměstnanců v podniku a zákaz řetězení pracovních smluv). Odborářská iniciativa se ovšem APPS nelíbila, protože by zasáhla i velké nadnárodní agenturní řetězce. S pomocí (nejen) Svazu průmyslu a zahraničních obchodních komor, dosáhla jejich stažení.
 
Ministryně práce Marksová (ČSSD) se vůbec netajila tím, že celá novela je spoluprací MPSV a nadnárodních agentur práce. Jak na svých tiskových konferencích, tak při vystoupení v parlamentu, v senátu a písemně i v důvodové zprávě k návrhu zákona. Dokáže si někdo představit, že by ministr průmyslu a obchdu podobně obhajoval zájmy nadnárodních řetězců vůči malým prodejcům a samoobsluhám? Tady ale likvidace českých malých a středních subjektů ve prospěch nadnárodních gigantů zjevně nikomu nevadí. Zákon prošel Sněmovnou 133 hlasy poslanců ČSSD, ANO, KSČM, KDU-ČSL a Nezařazených (ze 173 přítomných z celkových 200), v Senátu pak 30 hlasy senátorů ČSSD, KDU-ČSL, ANO, Nezávislých a Nezařazených (z 52 přítomných z celkových 81).
 
Je pravdou, že jen 1/3 zákona pojednávala o agenturách práce, zbylé 2/3 o uchazečích o práci, Úřadech práce a zaměstnávání osob zdravotně postižených, ale hlasování o zamítnutí nejkontroverznějších částí nebylo poslancům a senátorům vůbec umožněno. Sněmovními a senátními matadory oblíbenou organizační fintou. Stačilo jen zneužít organizačního řádu, stanovit vhodně pořadí hlasování a další návrhy prohlásit za nehlasovatelné. Logika věci by velena nejdříve hlasovat o změnách paragrafů v návrhu. Teprve pak, není-li vůle k jejich změně, o zákonu jako celku. Tady se rovnou hlasovalo o celku. Demokracie dostala na frak a všichni poneseme důsledky.
 
Třeba i ty, že pokvete "agenturní" obchod se zaměstnanci ze zemí mimo EU. Doposud to bylo prakticky vždy černobílé - pokud jste narazili na ruskojazyčně mluvící zaměstnance, byli to nelegálové. Čest výjimkám. Nově - díky poslaneckému návrhu - bude opět povoleno agenturám práce dovážet zaměstnance ze zemí mimo EU. S příchodem krize se tak znovu zopakuje známý scénář z roku 2009, kdy vláda narychlo usnesením a později i zákonem toto zakázala. Nelegální struktury tak budou moci své "podnikání" jednodušeji zakrýt a už nepůjde lehce nelegály rozeznat.
 
Vedlejšímí, ale největšími vítězi novely, jsou mafie. Už 2 desítky let zneužívají zaměstnance, vydávají se za agentury, podnikají na Smlouvy o dílo (zastřené agenturní zamětsnávání), organizují švarcsystém, pašují cizince ze zemí mimo EU nebo rovnou obchodují s lidmi. Mnohé firmy jejich činnost ze zoufalství (nikdo jiný zaměstnance nenabízí) i prospěchu (ušetří až 50% náklad) využívají. I po novele zákona beztrestně, postižen je vždy jen podvodný subjekt. Ne ten, kdo ho objednal a platil, ač musel dobře vědět, že kupuje "kradenou práci". Pokud si MPSV, odbory a velké nadnárodní agentury práce mnyslí, že se zbavily legální konkurence a snížily počet legálních agentur práce, pak jen otevřely brány dokořán té nelegální. Mafie rychle nastoupí na místo krachujících malých a středních agentur práce. S legálními strukturami se mazlit nebudou. Ani soukromými, ani státními. Ostatně dělají to tak stále a jsou v tom přeborníkem. Pokud nedávno předseda Senátu ČR Milan Štěch (ČSSD) prohlásil, zvyšme odvody živnostníkům, ať zanechají podnikání a nastoupí jako zaměstnanci do fabrik, tak v případě majitelů a pracovníků agentur práce se to už povedlo. Dokonáno jest.
 
Seznam nesmyslů novely zákona v kostce hezky vystihlo vystoupení senátora Tomáše Czernina (Starostové a nezávislí). Ve zkrácené úpravě zaslané APA s dalšími argumenty Kanceláři prezidenta republiky, jako podklad pro jednání uskutečněné v pondělí 19.6.2017 na Hradě.
 
Ing.Radovan Burkovič, člen výboru a prezident APA
 
Dále doporučujeme:

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

 

Klíčová slova: ČSSD  | socialismus
1630 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestánRakouští majitelé elektroautomobilů s překvapením zjišťují, že elektřina neroste na stromechDnešní levice a socialisté jsou nepřáteli pracujícího Evropana, ale jsou hvězdami pro muslimy a AfričanyTakto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cákloExministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění