ČSSD se chová jako otrokář: V Lidovém domě bude šetřit Státní úřad inspekce práce

Autor: Parlamentní listy | Publikováno: 30.8.2017 | Rubrika: Politika
ČSSD

ParlamentníListy.cz v neděli informovaly o podmínkách, kterým musejí čelit zaměstnanci Lidového domu. Tento materiál vyvolal nejen výraznou čtenářskou odezvu, ale především reálné kroky. Jedním z nich je podnět na Státní úřad inspekce práce, který podal zaměstnanec sociální demokracie. Jeho jméno naše redakce zná. Stejně tak máme k dispozici oficiální text, který podatelna úřadu inspekce práce v pondělí obdržela.

„Jsem zaměstnancem České strany sociálně demokratické (sídlo zaměstnavatele Hybernská 1033/7, 110 00 Nové Město) a informuji Vás o porušování pracovněprávních předpisů zaměstnavatelem a podávám podnět k provedení kontroly Státním úřadem inspekce práce,“ stojí v podnětu, který má naše redakce k dispozici.

„Zároveň doplňuji, že jako zaměstnanec s pracovní smlouvou na plný úvazek a na dobu neurčitou spolu s dalšími zaměstnanci České strany sociálně demokratické po nás zaměstnavatel vyžaduje častou práci přesčas několikrát v měsíci a ve večerních hodinách a přikazuje pracovat o víkendech, a to zdarma a bez možnosti náhrady. Práce přesčas je systémovou součástí plánování a rozvrhování pracovní doby bez příplatku za přesčasovou práci. Při předávání měsíčního výkazu evidence pracovní doby nesmíme do výkazu psát přesčasy ani práci o víkendech, zaměstnavatel nám toto zakázal. Zaměstnavatel v situaci, kdy je upozorněn na své protiprávní jednání, vyhrožuje zaměstnancům, že jim dá podepsat dohodu o rozvázání pracovního poměru a v případě neuposlechnutí a nepřistoupení na jím jednostranně připravenou dohodu bude vedení dělat zaměstnanci potíže,“ stojí v podnětu, který sociálnědemokratickou partaj staví do vcelku jiného světla.

„Nevíme si rady, místní odbory jsou pod kontrolou vedení zaměstnavatele (politické strany) a po žádosti o pomoc k odborům se zaměstnavatel obrací proti zaměstnanci. Předseda ČSSD na oznámenou situaci ze strany zaměstnanců nereflektoval. Na situaci zaměstnanců ČSSD byl upozorněn také předseda Českomoravských odborových svazů pan Středula, ale k žádné nápravě nedošlo,“ píše se dále. O zoufalém přístupu k vlastním řadám psaly ParlamentníListy.cz zde. O tom, že nikdo z vedení socdem na stížnosti nereaguje, s námi hovořilo hned několik lidí.

To ale není jediný problém, který bude muset Státní úřad inspekce práce řešit. „Dále chci upozornit na nelegální zaměstnávání, kdy na akcích České strany sociálně demokratické, například na předvolebních mítincích, jsou bez pracovní smlouvy anebo dohody zaměstnáváni u stánků občané, kteří za práci dostávají od České strany sociálně demokratické hotovost jako odměnu, která ale není zdaněna a nevykazuje se v oficiálním účetnictví strany,“ uvádí se dále. „Výrazně žádám z pochopitelných důvodů, aby byla zachována má anonymita, bojím se represí ze strany zaměstnavatele a očekávám, že učiníte opatření k tomu, aby se zaměstnavatel nedozvěděl mé jméno. Trvám na tom, abych byla inspektorátem do 30 dnů vyrozuměna o tom, jaké šetření ve věci provedl,“ dodává jeden ze zaměstnanců.

Na materiál naší redakce nikdo z vedení Lidového domu oficiálně nereagoval, ačkoli víme, že se textem horečně zabývala většina tamních struktur.

Vaše konkrétní podněty lze odeslat na email T.Novy@ParlamentniListy.cz. Veškeré informace považujeme za důvěrné.

autor: Tomáš A. Nový

 

Dále doporučujeme:

Politicky nekorektně: Schopnosti a inteligence migrantů z Afriky a Arábie ...

Uprchlíci v Německu: Už to museli přiznat! Nepřišli žádní jaderní fyzici, ale neschopní nevzdělanci!

Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy

Český stát učinil ze zaměstnanců nevolníky a krade jim víc než 40% výdělku!

Socialisty z EU zajímají homosexuálové a uprchlíci a ne obyčejní pracující lidé!

Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců

Realita českých otroků - dřeme za 12 tisíc, máme majitelé ze Švédska...

Řítíme se mezi chudé země. Nízké platy, a pak už vůbec nic

 

Klíčová slova: ČSSD  | liberalismus  | totalitatismus
766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

eOdborar.cz

Magistrát Olomouce kašle na zdravotně postiženou ženu a upřednostňuje zdravé zájemce o byt - jde snad o korupci či aroganci?Závěry jednání mocnosti jsou ve prospěch USA a v neprospěch Evropy a to díky Merklové a spol.Jak uprchlíci dojí rakouskou krávu sociálního systému ...Výsledek přijímání uprchlíku v Rakousku - obrovské finanční náklady a společenské problémyTotální rozklad sociální správy v imigranty zaplavené Vídni

FreeGlobe.cz

Oční kontakt maximálně 5 vteřin. Jinak sexuálně obtěžujete. A udávat je žádoucí140 000 muslimů na oslavách v parku jednoho západoevropského města (+ video)

ePortal.cz

Kaplického knihovna se vrací. Tady jsou hodně bizarní návrhy, jak by se mohla využítTahle politička prostě patří do kriminálu. Stejně jako balkánská řeznice

euPortal.cz

Dvojice islamistů zabila čtrnáctiletou holčičku v NěmeckuTo je hlína. Podívejte se, jak Okamura setřel Babiše...

Eurabia.cz

Napište politickému vězni do Anglie ať vidí, že v odporu proti multikulturnímu a pro-islámskému režimu není sám!Muslimové a Afričané pojeďte do Rakouska, nadojíte si dávky ...

euServer.cz

Co se rodí ve stínu sankcí a ovládnou svět USA, Rusko nebo Čína?Němci znovu volají po vůdčí roli v Evropě a ve světě

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

ParlamentniListy.cz

Hřebejk se u Emmy Smetany rozparádil. Napadal Zemana a mluvil o „spodině společnosti“. A z umělecké sféry dostal přes prsty: Kydy! Jen nepodložené frázeNechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce
Anketa
Podporujete Novou levici a její vizi celoevropského neosocialistického státu? Takzvaná Nová levice opustila koncepty tzv. Staré levice a zaměřuje se na rozvracení evropské civilizace a podporu kolonizování Evropy muslimy a neevropskými kulturami. Souhlasíte s touto vizí, kterou u nás reprezentuje ČSSD?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění